| istorija | pradžia | statyba | galerija | apie mus |


apie mus

Kaip pradėjom
Paskutinis traukinys tarp Varėnos ir Alytaus nudardėjo prieš 80 metų. Išardyto geležinkelio vietoje, greta nykstančių ir naikinamų istorinių objektų, šiandien vingiuoja keliai, vieškeliai, miško keliai ir dviračių takai. Tačiau kodėl nėra informacijos apie apie šį  technikos paveldo objektą? Kodėl šalia dviračių tako nėra nė užuominos apie geležinkelio istoriją? Klausimas vis kirbėjo kol tapo atsakymu – interneto svetaine apie buvusį geležinkelį
www.olitaorany.projektas.lt
Apie ką svetainė
Svetainė sudaryta iš dviejų dalių.
Istorinėje jos dalyje pasakojame apie Užnemunės geležinkelio atšaką Alytus - Varėna. Istorinės ir šiandieninės fotografijos, antikvariniai daiktai, žmonių prisiminimai, brėžiniai, rekonstrukcijos, aprašai iš įvairių šaltinių saugomi ir sisteminami. Visa tai yra tiesiog istorinis tyrimas ir informacija apie krašto praeitį.
Šviesioji svetainės skirta nūdienai. Joje sužinosite apie naujojo dviratininkų ir pėsčiųjų tilto statybas. Informacijos šaltinis - viešai skelbtas tilto techninis projektas ir tilto statytojai.

Ką veikiame
Alytaus-Varėnos geležinkelio istorijoje iki šiol galima rasti nemažai baltų dėmių. Jas užpildyti padeda užsakomosios ir tradicinės mūsų ekskursijos pėstiesiems ar dviratininkams su gidu, fotografijų parodos,  garso ir vaizdo projektai.
Džiaugiamės, kad besidominčių bendraminčių būrys vis gausėja, o šiandien mūsų projektai jau yra tapę savotišku kokybės ženklu.Kas mes
Turistaujančių dviratininkų mėgėjų kuopelė (Leonas, Deividas, Vėjas, Saulė, Daiva) prie kurios prisijungia daugelis kitų. 2010 metais  iš tiesiog entuziastų tapome juridiniu asmeniu asociacija "Olita-Orany".

Čia mūsų rekvizitai
Asociacija "Olita-Orany"
Kodas: 302501276
a/s LT21 7300 0101 2277 8107
Kalniškės g. 17-41, Alytus


Čia mūsų kontaktai
Leonas Žukauskas
leonas.zero(et)gmail.com
Deividas Pinkevičius
d.pinkevicius(et)gmail.com

Kurlink miname
Šiuo metu senojo tilto vietoje statomas naujas pėsčiųjų ir dviračių tiltas, kuris tampa naujų idėjų ir projektų šaltiniu.
Pradedamas projektuoti dviračių takas tarp Alytaus ir Varėnos irgi įkvepia.
Tikime, kad įgyvendinant projektus pavyks išsaugoti ir akcentuoti paveldą, o naujasis tiltas ir dviračių takas su greta esančiais senojo istorinio geležinkelio tilto objektais ir ateityje bus įdomus ir patiems alytiškiams, ir miesto svečiams.

 

 

 

 


į pagrindinį meniu

© Asociacija "Olita-Orany"
Visos teisės saugomos - kopijuoti, dauginti ar platinti galima tik gavus autorių sutikimą