Dviratininkų traukinys „Olita – Orany“ kviečia keliauti nykstančios ir naikinamos istorijos pėdsakais

Balandžio 30-ąją, Tarptautinę susigiminiavusių miestų dieną, projekto Olita – Orany (www.olitaorany.projektas.lt) autoriai organizuoja žygį - dviračių traukinį, sujungsiantį Alytų, Poteronis, Bukaučiškes ir Varėną. Prisijungti prie žygio kviečiami visi dviračių ir istorijos entuziastai.

Mintyse – filmas apie Alytaus geležinkelį

Per miestą dundančių traukinių įgarsinti vaikystės prisiminimai ir po dešimtmečių įgyvendinta kelionė dviračiais išnykusiu geležinkelio pylimu Varėna-Alytus – pasak projekto iniciatoriaus Leono Žukausko, tai tik keletas impulsų, leidusių suprasti, kad yra šis tas daugiau nei istoriją liudijantys objektai. „Alytaus geležinkelio tiltas galbūt jau niekada netaps pagrindiniu miesto simboliu, tačiau jo idėją tikrai įdomu išnaudoti”, - neabejoja Leonas. Pradžia jau yra: marškinėliai su vienintele išlikusia tilto fotografija, audiovizualiniai projektai, fotografijos parodos (viena ju kitą gegužės mėnesį bus atidaryta Varėnoje). Interneto svetaine www.olitaorany.projektas.lt, pasakojanti apie šio Suvalku žiedo dalies ir tilto istoriją, o taip pat ir dviračių maršrutas.
Senojoje geležinkelio stotyje - „Chordos““ muzika

Dar viena beįsikūnijanti idėja – styginių kvarteto „Chordos“ koncertas senojoje Alytaus geležinkelio stotyje, kuris turėtų vykti šios vasaros pabaigoje. Šiuolaikinės muzikos grandai „Chordos“ atliks vieno žymiausių XX amžiaus kompozitoriaus Steve Reich kūrinį „Different Trains“ (jį alytiškiai galejo girdeti Alytaus teatro salėje lapkričio pabaigoje). „Chordos“ muzikantai labai susidomėjo šia neįprasta idėja, gimusia pavienių grupelės entuziastų, pamėginusių pažvelgti į miesto istoriją ir jo simbolius kitokiu kampu, galvose . Leonas taip pat puoselėja idėją susukti filmą - kelionę Alytaus-Varėnos geležinkeliu. Jame labai noretų atkreipti alytiškių dėmesį ir į jo dabartį: senoji geležinkelio stotis sugriuvusi, pylimo galai apaugę medžiais, tilto ( geležinkelio tiltas per Nemuną buvo atidarytas 1899 m. ir susprogdintas 1915 m.) atramų nematyti pro brūzgynus net plaukiant Nemunu. Istorijos griuvimas (ir grovimas) toks spartus, kad filmą reikia pradėti kurti jau šiandien.
Dviratininkų traukinys „Olita - Orany“ pajudės sekmadieni 10 val. 03 min.

Dviračio turizmo šalininkai jau įtraukė maršrutą Alytus - Varėna (arba atgal) senojo geležinkelio pylimu į Lietuvos dviračio trasų sąrašą. Reguliarus susisiekimas geležinkeliu tarp Alytaus ir Varėnos beveik atnaujintas – L.Žukauskui jau teko lydėti ne vieną grupę entuziastų ir tapti jų gidu. Maršrutas Alytaus-Varėnos geležinkeliu įdomus ne tik vietiniams dviračių turistams - Europoje tikrai nemaža po svečias šalis keliaujančių istorijos fanatikų. Ateinančio savaitgalio dviračių žygis – ypatingas. „Tai – tarsi iškilmingas traukinio sutikimas senojoje Alytaus gelžkelio stotyje pokario metais, bendraminčių kelionė sankasa ir dar vienas traukinio sutikimas Poteronyse, Bukaučiškėse (Daugų stotelė), paskui Artilerijoje ir pagaliau Varėnoje“, - sako Leonas. Dviračių sąstatas pajudės iš naujosios Alytaus geležinkelio stoties ir atvyks i senąją (Gardino g. 14). Iš ten 10 val. 03 min. geležinkelio pylimu išvyks i Varėną. Maršruto ilgis neturėtų išgąsdinti norinčių prisijungti prie dviratininkų traukinio. „Svarbiausia - ne nulėkti į Varėną, o susipažinti su geležinkelio linijos tuneliais ir pastatais, pamatyti nykstančią (ir griaunamą) istoriją, pasigrožėti apylinkėmis, bent trumpam pamiršti automobilius“, - sako Leonas. Geležinkelio (ir dviračių) trasos ilgis - apie pusė šimto kilometrų, ji nusitęsusi lygiu žvyruotu vieškeliu, kelionė į vieną galą užtruks apie 7 valandas. Pirmadienį, 9 val. 03 min. iš Varėnos (Orany) geležinkelio stoties ta pačia trasa dviratininkai pajudės atgal. ***
Paruošta remiantis dienraščio "Alytaus naujienos"straipsniu skirtu dviratininkų traukinio žygio anonsui.

 

Žygio dalyvių dėmesiui:

Dviratininkų traukinys išvyksta iš senosios geležinkelio stoties (Gardino g-vė 14) balandžio 29 d. 10 val. 03 min.
Su savimi reikėtų turėti neperšlampamą drabužį, pirštines, priemonę nuo anksti suaktyvėjusių erkių ir uodų, užkandžius ir vandenį, higienos reikmenis.
Nakvynė – Varėnos technologijos mokyklos bendrabutyje (10 Lt asmeniui). Atgal pajudame balandžio 30 d. 9 val. 03 min. iš Varėnos geležinkelio stoties.

Nepilnamečiai be suaugusiųjų į žygį nepriimami!

Kelionės metu ketinama aplankyti šie su gelžkeliu Olita-Orany susiję objektai - senoji Alytaus stotis, gelžkelio tilto atramos abiejuose krantuose, Moterties upelio tunelis, Kaniūkų plento tiltas, Skernės upelio tunelis , Poteronys, Bukaučiškės, gelžkelio tiltas per Varėnę, Artilerijos stotis, apleistos stačiatikių kapinės ir objektai Senojoje Varėnoje.

Orai:
Sekmadienį be lietaus, temperatūra dieną 10-12 laipsnių, vėjas šiaurės (šoninis) 2-4 m/s. Naktį iš sekmadienio į pirmadienį temperatūra nukris iki 1-3 laisnių šilumos. Pirmadienio rytą galimas silpnas lietus, temeperatūra dieną 5-7 laipsnai, vėjas vakarų (priešinis) apie 3-6 m/s.

Daugiau apie kelionės maršrutą – www.olitaorany.projektas.lt ir tel. 8 675 39117

 

Geležinkelio Olita – Orany administracija linki Jums malonios kelionės!

 

 
« Atgalios   |   Į pagr. meniu
 
© 2006 LeoZero ir nešešiosnekatės. Visos teisės saugomos....................